Aj OZ Krehkí bojovníci a PomôžemTi.sk sa pripájajú k oslavám štedrosti a dávania #GivingTuesday!

 

#GivingTuesday  je svetový deň darovania a dobrých skutkov. Táto iniciatíva je reakciou na dni Black Friday a Cyber Monday, ktoré spúšťajú predvianočnú nákupnú mániu. #GivingTuesday jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – občianske združenia, neziskové organizácie, firmy, rodiny aj jednotlivcov – a povzbudzuje ich k prejavom štedrosti. Komukoľvek, kdekoľvek a akokoľvek. Myšlienka je tak jednoduchá a silná, že sa za pár rokov rozšírila do vyše 150 krajín, spojila viac než 50 000 organizácií a milióny ľudí.

V roku 2019 pripadá #GivingTuesday na utorok 3. decembra. Po prvýkrát sa k tejto iniciatíve pridáva aj naše združenie OZ Krehkí bojovníci s heslom “Pre teba dobrý skutok, pre nás neoceniteľná podpora.”

 

Kto sme? Čo robíme?

Hlavným cieľom OZ Krehkí bojovníci je poskytovať podporu a pomoc ťažko či dlhodobo chorým osobám a ich rodinám v rôznych životných situáciách. Náš tím tvoria iba dobrovoľníci a venujeme sa dvom základným činnostiam. Prostredníctvom projektu PomôžemTi.sk poskytujeme pomoc na celoslovenskej úrovni. Jedná sa o informačný web, kde zdravotne znevýhodnení, ľudia v núdzi, ich príbuzní a známi nájdu aktuálne a zrozumiteľné informácie o formách pomoci, ktoré ponúka nielen štát, ale aj mimovládne organizácie pôsobiace na Slovensku.

V súčasnosti na tejto stránke rozbiehame blog, kde našich návštevníkov plánujeme bližšie informovať napr. o občianskych združeniach, nadáciách, neziskových organizáciách, komunitách či jednotlivcoch, ktorí poskytujú hendikepovaným a ich rodinám pomocnú ruku; o tipoch na výlety pre ľudí na vozíku, o výhodách, ktoré ponúkajú firmy invalidným dôchodcom či držiteľom preukazu ŤZP; o otvorených výzvach a grantoch určených napr. na financovanie rehabilitácií a iné. Zároveň chceme publikovať rozhovory s ľuďmi, ktorí sa aj napriek svojej diagnóze či diagnóze svojho príbuzného nevzdali, vďaka čomu môžu byť inšpiráciou pre nás všetkých.

V rámci združenia sa tiež venujeme poskytovaniu priamej pomoci rodinám so zdravotne znevýhodneným členom. 

 

Aký spôsobom môžeš vykonať dobrý skutok v náš prospech?

  1. Finančným príspevkom prostredníctvom našej stálej výzvy na Ľudiaľuďom.sk alebo darovacej stránky na Darujme.sk. Na fungovanie webu pomozemti.sk a na financovanie aktivít spojených s blogom, ktorý v tejto chvíli rozbiehame, potrebujeme sumu aspoň 150 €
  2. Máš know-how ohľadom (online) marketingu, PR, grafiky, médií, GDPR? Alebo poznáš niekoho, kto sa o svoje vedomosti s nami rád podelí? Neváhaj a kontaktuj nás, prosím, na ozkrehkibojovnici@gmail.com.
  3. Vieš poskytnúť mediálny priestor na propagovanie projektu Pomôžemti.sk? Napíš nám na ozkrehkibojovnici@gmail.com.
  4. Sám si vo finančnej tiesni a nevieš nám pomôcť ani s know-how a ani s mediálnym priestorom? Nevadí. Naše aktivity môžeš podporiť aj iným spôsobom. Sleduj nás na Facebook-u a zdieľaj naše príspevky.  

 

Ďakujeme za každú pomoc, pretože Pre teba dobrý skutok, pre nás neoceniteľná podpora.”

Tieto informácie v skrátenej verzii nájdeš aj na stránke GivingTuesday.